La Grande Mamma na Rynku Głównym

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne dania – risotto, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są również nie tak znane włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z wielu części kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Posiłek na włoską modę z całą pewnością musi zawierać również trunek. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech reguła. włoskie przepisy Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT