Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz więcej pań, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć wybitnie ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym odpowiedniej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtedy poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które trzeba później jak przeważnie powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze damom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

ADD YOUR COMMENT