opona zwijana mtb duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów gruntownie zdają sobie sprawę z tego, że by móc nasycać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go porządnie przygotować. Sporo osób niemniej jednak nie wykorzystuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny bądź też nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma gigantyczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo warto sprawić elementy oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby również rower dokładnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w czasie całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT