Restaurants in Main Market

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne posiłki włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. bianca Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT